Opened 16 months ago

#12504 new Other

تیرآهن

Reported by: habib sh Owned by:
Priority: normal Component: Other
Keywords: تیرآهن Cc:
Component version: Operating system type:
Operating system version:

Description

[تیرآهن]https://ahan1.com/beams/i-beam/ را می توان از اصلی ترین اعضا از مجموعه المان های پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی دانست.

مراحل تولید تیرآهن
از روش های رایج شکلدهی به فلزات می توان فرایند نورد گرم را نام برد. در این روش ابتدا شمش فولادی با مقطع و طول مشخص به درون کوره های حرارتی نورد ریخته می شود و پس از رسیدن به درجه حرارت مورد نظر و عبور از قفسه های نورد ابتدایی ، مقطع آن را کاهش و طول آن را افزایش می دهند و نهایتا با عبور از نورد میانی و پایانی به شکل تیرآهن تبدیل می شود و سپس به قطر های مورد نظر برش و بسته بندی می شود.

کاربرد تیرآهن در ساختمان بصورت ستون ، خرپا ، پل های لانه زنبوری و… می باشد.

یکی از محصولات پرفروش مجتمع فولاد فایکو، تیرآهن ۱۴فایکو می باشد که می توانید برای اطلاع از قیمت و وزن تیرآهن فایکو با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لازم به ذکر است که تیرآهن ذوب آهن اصفهان از مرغوب ترین محصولات داخلی بوده و دارای وزن استاندارد می باشد.

وزن تیرآهن اصفهان بر اساس جدول اشتال بوده و نسبت به سایز نمونه ها قیمت بالاتری را دارا می باشد.

از مهم ترین پارامتر های مهندسی سازه ، وزن تیرآهن می باشد.

[تیر آهن چیست]https://ahan1.com/beams/i-beam/ ؟
در این مقاله در رابطه با مهم‌ترین مصالح به کار رفته در انواع پروژه‌های عمرانی که اساس و اسکلت فلزی دارند، صحبت می‌کنیم. برای اجرای بسیاری از پروژه‌های ساختمانی، عمرانی و حتّی صنعتی از تیرآهن به عنوان اسکلت سازه استفاده می‌شود.

تیرآهن یکی از مصالحی است که میزانی که در پروژه به کار برده می‌شود، بر قیمت پروژه تأثیرگذار خواهد بود. در حقیقت قیمت تمام مصالح فلزی که در پروژه‌ی ساخت و ساز به کار برده می‌شود، بر روی قیمت پروژه مؤثر خواهد بود.

وظیفه‌ی اصلی تیرآهن در ساختمان و سازه، تحمل نیرو و بارهایی است که بر سازه وارد می‌شود که انواع و استانداردهای مختلفی دارند که برای مصارف مختلف، به کار گرفته می‌شوند.

پیش از این‌که بخواهیم انواع تیرآهن و استانداردهای مختلف آن را بیان کنیم، به شرح ساختمان تیرآهن می‌پردازیم. در ساختمان تیرآهن، دو بخش وجود دارد:

جان تیرآهن
بال تیرآهن
جان تیرآهن همان بخش اصلی و میانی تیرآهن است که قطورترین قسمت در ساختمان تیرآهن شناخته می‌شود. و بال تیرآهن به لبه‌ها و کناره‌های تیرآهن گفته می‌شود.

تیرآهن‌ها بر اساس استانداردهای کشورهای مختلف، در سه نوع تولید می‌شوند:

تیرآهن نوع IPE که بر طبق استانداردهای اروپا و ایران ساخته می‌شود.
تیرآهن نوع INP که بر طبق استانداردهای چین و روسیه ساخته می‌شود.
تیرآهن نوع IPB یا بال پهن یا H

Change History (0)

Note: See TracTickets for help on using tickets.